Čo má môj strach z mostov spoločný s balením žien?

Chceš byť tým chlapom, ktorý je spokojný so svojím životom? Chlapom, ktorý má priateľov, spoločnosť, ženy.

Tak vstaň a proste ním buď. Ty si samec a preto musíš byť aj iniciatívnyLenivosťou a snívaním toho veľa nedokážeš.

Lenže, je tu ešte ďalší problém, vravíš si…

Strach

Strach je najviac ochromujúca emócia. Určite poznáš ten pocit. Studený pot lesknúci sa na čele, zrýchlený tep a dych a neschopnosť vykonať činnosť, ktorej sa bojíš.

Niečo nové, niečo, z čoho máš fóbiu. Veľa strachov si nevieš vysvetliť. Ani ja tie svoje. Ale viem, ako ich prekonať.

 

Mával som šialený strach z mostov

Mosty nad riekami, potokmi alebo aj doska položená cez potok. Mal som chuť chytiť sa zábradlia a plaziť sa po zemi až na druhú stranu. Tento strach ma až natoľko štval a obmedzoval, že som sa rozhodol, že ho prekonám.

Šiel som na najväčší most, ktorý som mal k dispozícii a prechádzal pri jeho kraji a nakláňal sa cez zábradlie. Bolo mi na zvracanie a chcel som ujsť, ale vydržal som a vyplatilo sa. Po tomto mi už nerobí problém prechádzať mosty akejkoľvek veľkosti.

Zvykol som si, aj keď vždy pri prechádzaní mostom cítim menší strach. Nerobí mi však problém a nijak ma neobmedzuje. Naopak, dáva mi to ešte najavo, že žijem, že som človek a že mám slabosti, ktoré treba vylepšiť. Strach ma poháňa dopredu.

 

Čo má môj strach z mostov spoločný s balením?

Podobne, ako mosta, som sa bál osloviť baby. Všeobecne cudzích ľudí. A tak isto, ako všetky strachy predtým, aj tento som prekonal tak, že som mu čelil.

Zobral som obe moje gule a oslovoval! V každej príležitosti! Na zastávke, v škole, v buse, v baroch, kluboch. Nerobil som rozdiely. Komunikoval som najprv so staršími ľuďmi, potom s rovesníkmi a nakoniec som to vyhrotil do oslovovania najkrajších báb v okolí, ktorých som sa pochopiteľne bál najviac.

Strach z oslovenia už nebol problém, aj keď som ho ešte stále cítil. Cítim ho aj doteraz a osobne si myslím, že nikdy nezmizne. Ale obrátil som to voči sebe, a preto, keď niekoho oslovím, je to živé a hlavne oslovenie vyvolávajúce emócie, lebo sám nie som negatívne naladený.

Naopak, som šťastný z toho, ako som prekonal svoj strach z oslovenia.

 

Osloviť je jedna vec

…šukať ženy alebo mať fungujúce vzťahy je vec druhá. Ale bez oslovenia nebudeš mať nič. Ako by si aj mohol, keď ťa nik nepozná?

Nadväzovaním konverzácii sa zlepšíš v komunikácii, stúpne zi sebavedomie a získaš kopu priateľov, známych či žien. Všetko toto je potrebné, aby si sa stal alfa samec. Schopnosť obratne komunikovaťprekonať svoj strach patrí nepopierateľne k vlastnostiam alfa samca.

Využi konkrétnu situáciu a buď kreatívny! Nepotrebuješ namemorované vety na oslovenie, aj keď tento spôsob nezatracujem, ale obišiel som sa bez neho.

 

Pár príkladov ako a kde osloviť

Na zastávke – „Dobrý deň/Ahoj, koľko je prosím ťa hodín?“ „Už išla päťka? Čakáš na ňu?“

V škole a v práci je príležitostí neúrekom – konverzácie o nadchádzajúcej hodine, o jedle v bufete, jedálni, o vlasoch v polievke…

Je úplne jedno, o čom hovoríš! Buď pri tom alfa, buď slušný, ale nie dobrý chlapček(beta), buď prívetivý, ale nie vtieravý. A môžeš sa tešiť na pozitívne reakcie.

 

Bojová úloha pre teba 

Daj si cieľ aspoň 5 nových konverzácií s úplne cudzími ľuďmi každý deň po dobu 10 dní. Predavačka, dôchodca, baby v škole, ľudia v práci, na ceste do práce/školy. Bary, kluby a ulice okolo nich vo večerných hodinách sú tiež ideálne miesta. Ľudia sú uvoľnenejší a otvorení komunikácii.

Nedaj sa odradiť neúspechom! Veľa šťastia a podeľ sa svojimi úspechmi, radami, neúspechmi a otázkami v komentároch 😉

Páčilo sa ti, čo si čítal?

Ak áno, tak sa pridaj k viac ako 20000 chlapom, ktorí pravidelne od nás získavajú exkluzívne informácie o najnovšom obsahu.

Nie si autorom blogu akozbalit.sk, ale chceš aj ty niečo k téme zvádzania a vzťahov povedať a myslíš si, že by sme mali tvoj článok uverejniť? Napíš mi na casanova@akozbalit.sk
 • pierre

  Mne je len zle z toho ako nas stale od narodenia ucia byt tym beta.. preco nam to robia uz od narodenia, ucia nas byt tymi co sa prizeraju.. je skoda ze sme sa prestahovali z mesta na dedinu.. bol by som velky boss.. guraz mam, trening a skusenosti nie..

  • Turon

   @pierre:
   Ja som tiež z dediny, no našťastie chodím na gymnázium do mesta. Každý deň, keď mám čas a nesmrdím z telesnej tak chodím do nášho nákupného centra oslovovať (zatiaľ). Aj teraz tam sedím na lavičke a chystám sa splniť dnešný cieľ 🙂

  • Mentalista

   Ak by si mal tú guráž o ktorej hovoríš, tak už by si mal dávno tréning aj skúsenosti 🙂
   Len ďalšie výhovorky…

 • Turon

  Aj keď som len prvý rok na strednej, páči sa mi jedna baba a môj spolužiak mi ju vyfúkol. Bol tiež, podľa toho čo Jožinátor napísal o typoch chlapov, alfa. Ja som skôr beta, ale dnes som začal oslovovať ako Joži, a mám zo seba lepší pocit 😀 . Dúfam, že to s ňou ten spolužiak skončí čo najskôr, rovnako ako na základnej :smile:, lebo s tou babou som 4 hodiny denne zo šiestich, a iné v skupine nemáme 🙂

 • Turon

  S tým časom, v meste máme 3 vysoké hodinové veže a 2 tabule pri zastávkach, ktoré ukazujú dátum, čas a teplotu. Hľadám si miesta, od ktorých to nevidno.

 • zizm

  Ja uz rok zijem v Australii a povjem vam ze toto tu funguje bezne… idete niekam metrom, autobusom a uplne cudzi clovek si k vam prisadne a zacne sa s vami bavit. V bratislave by na vas pozerali ze ci som nejaky uchylak a preco ich otravujem(cest vynimkam). Mali by to zacat praktikovat vsetci aj ked je pravda ze ani ja niekedy nemam naladu sa rozpravat ale to uz z toho cloveka vycitite ze ho obtazujete.

 • miš maš

  ..pekný článok, hlavne o tom, ako si prekonal strach z mostov, klobúk dole, dodal si mi viac odvahy v tom, čoho sa bojím ja .. 🙂

  p.s.: viem, že to nie je k veci môj komentár, ale tak ja nemusím oslovovať ženy 😉