25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom)

7

originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) muz zena piknik na deke sampanske tipy na randeŽena, o ktorú sa uchádzaš, bola už na 58 kávach, 42 večerách a 89 krát v kine na rande.

A čoskoro sa blíži ten deň, keď budú kinosály praskať vo švíkoch.

Nemám na mysli premiéru Smrtonosnej pasce (aj keď Bruce je ešte stále sexy :)).

Hovorím o Valentínovi – sviatku všetkých zamilovaných a nadržaných.

To je deň, keď všetky páry ako teľatá nabehnú do kina alebo do reštaurácie, na ktorú zohnali zľavnený kupón.

Nech žijú romantické komédie, červené ruže a lacné bonboniéry!

No ale teraz vážne. Ty nie si teľa. Si akčný a originálny chlap. Alebo ním aspoň chceš byť.

 

Tak prekvap tú svoju – hoci aj potenciálnu – originálnym a premysleným rande. Vyber si niektoré z týchto uletených, romantických, ale aj finančne nenáročných nápadov:originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) trans

1. Ak chceš ostať doma (buď pre ušetrené peniaze alebo blízkosť tvojej king size postele), tak aspoň vyber nejaký originálny film. Skús nejakú čiernobielu klasiku (Taká Casablanca!), alebo niečo z týchto zoznamov filmov, ktoré si pravdepodobne nevidel (tieto alebo tieto, prípadne tieto).

2. A čo tak maratón prepadákov (filmy, kde hrá Britney Spears či Mariah Carey sú jedni z najhorších a najvtipnejších) alebo intelektuálne podebatujte pri pozeraní dokumentárnych filmov (inšpirácia tu) ?

3. Pre väčší efekt nezabudni pripraviť snacky a drinky. Nemusíš byť Rasťo Židek, ale obyčajné chipsy fakt neuchvátia. Skús niečo z týchto jednoduchých pokrmov –  alebo týchto zdravých mňamiek.

food-1050813_640 originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) food 1050813 640 2

4. Zabudni na pizzerku či čínsku kuchyňu. Zober ju niekam, kde ešte nebola – indická, peruánska či brazílska reštaurácia majú svoje čaro (pokiaľ sa v tvojom okolí nachádzajú). Hlavne si o tom niečo naštuduj, aby si jej vedel poradiť a aby ste sa obaja namiesto posteľných radovánok nestriedali na záchode.

 

5. Spoločné kuchtenie vás tiež zblíži – prihláste sa spolu na kurz varenia, navštívte kulinársky festival, ochutnávky jedla či vína alebo čajov (v každej dobrej čajovni), prípadne si spolu zájdite do predajne exotických potravín.

6. Čo poteší snáď každú ženu? Nákupy! Avšak aby to bolo trocha originálnejšie, choďte sa prehrabávať na blšáky. 

7. Druhá voľba väčšiny žien? No predsa wellness 🙂 Zober ju na pivný kúpeľ, na zaujímavú masáž (shiatsu alebo ajurvédsku) či na spoločnú pedikúru (áno dobre čítaš a uvidíš, zabavíš sa :))  horse-937767_640 originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) horse 937767 640

8. Čo ešte zbožňuje veľa žien okrem nákupov a wellnessu? Zvieratká! Nakŕmte spolu tigre, zajazdite si na koni, nakŕmte labute a kačky pri jazere alebo sa podujmite vyvenčiť psíkov z útulku.

9. Korčuľujte sa na zamrznutom jazere v noci za mesačného svitu – nezabudni zobrať do termosky horúcu čokoládu alebo čaj!

10. Prejdite sa po dome/lese/zámku, kde údajne straší (po tme samozrejme!).

11. Požičajte si šialené kostýmy z požičovne masiek a prechádzajte sa tak po meste.

12. Vozte sa len tak po meste autobusom, pozorujte ľudí a pite varené víno z termosky. 

 

13. Blbnite ako malí na detskom ihrisku v noci.

14. Púšťajte spolu šarkana na lúke.

15. Romantický geocaching – schovaj nejakú maličkosť v lese a vyberte sa ju spolu hľadať. picnic-918754_640 originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) picnic 918754 640

16. Zober ju na piknik do parku, zaviaž jej oči a kŕm ju dobrotami. Nechaj ju hádať čo jej vkladáš do úst (iba jedlo prosím :P) a vyskúšaj mravce či kobylky v čokoláde (sú fakt chutné a chrumkavé, odporúčam!).

 

17. Skočte spolu padákom, vychutnajte si zorbing, strieľajte po sebe na laser tagu, alebo len obyčajné lezenie po stene – skrátka niečo iné a nevšedné.

18. Nakúpte farebné spreje a kreslite či píšte nimi do snehu – najlepšie tak, aby vaše dielo bolo viditeľné z výšky budov.

19. Zahrajte si doma vyzliekací poker alebo inú spoločenskú hru o nejakú výhru. Pre odvážnejších skúste hrať nahí Twistera (kto to vydrží hrať dlhšie?)

20. Pomaľujte svoje nahé telá farbami a váľajte sa na veľkom papieri alebo plátne. Taký „obraz lásky“ bude pre vás krásna spomienka 🙂

21. Naštuduj si staré povesti a mýty a zober ju na prehliadku po jej vlastnom meste s výkladom historických príbehov, o ktorých doteraz nepočula.

walking-1149747_640 originálne rande 25 tipov na originálne rande (aj s nízkym rozpočtom) walking 1149747 640

22. Asi najlacnejšia a najzdravšia varianta, akú môžeš zvoliť. Nepoznám žiadneho mestského človeka, ktorému by to neprospelo a zároveň ide o tak jednoduchú vec, že nás to často ani nenapadne.Takže zakáž akékoľvek elektronické zariadenia, navlečte obaja gumáky a vyberte sa na prechádzku lesom. Zoberte zeleninu pre lesnú zver,  zbierajte prvé jarné kvety alebo vyšantite svojich štvornohých miláčikov.

23. Pre romantikov – zasaďte spolu strom na miesto, kam sa môžte každý rok vracať 🙂

24. Robí mama v čokoládovni? Alebo má tvoj otec kanceláriu na najvyššom poschodí v budove s krásnym výhľadom? Vieš sa cez známosť dostať do zákulisia divadla? Zober drahú na exkurziu na miesta, kam sa bežne človek nedostane!

25. Vytiahni deku a požičaj si ďalekohľad – sledovať spolu hviezdy na lúke má neskutočné čaro.

 

Aké originálne rande si pre ženu vymyslel ty? Podeľ sa s ostatnými o ďalšie nápady dolu do komentárov.

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 3127 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.

Cytheria je tu pre všetkých, ktorých zaujíma ženský pohľad na vzťahy, randenie a sex. Rada ťa štve a provokuje, ale myslí to dobre ;) Ak sa odvážiš, môžeš jej napísať na cytheria@akozbalit.sk
 • Capslock Brock

  Vybavil som súkromné premietanie kina

 • Mentalista

  Buď som idiot alebo prvé 3 „tipy“ sú tie isté… nambr tree snáď ani nieje tip ale dotaz.. 😀

 • TwIsTeR

  27. zobrať ju niekam kde je zákaz vstupu 😉 kde normálny ľudia nemôžu ísť 😀 vrelo odporúčam
  😉 sám so to vyskúšal a musím povedať že je tu super 😀 ale je to moc riskantne takže to nie je pre všetkých

  • Cytheria

   @TwIsTeR: jasne, to je iba pre nas dobrodruhov, ze? 🙂

   • TwIsTeR

    @Cytheria: jasné že len pre dobrodruhov a ľudí čo robia veci ktoré sa vymykajú normálu …
    takže ideme ….

 • luca

  Nechaj ju hádať čo jej vkladáš do úst (iba jedlo prosím ) a vyskúšaj mravce či kobylky 😀

  • Palo

   @luca: Tou zatvorkou bolo myslene aby jej tam nedaval ziadne ko*otiny 😀