#4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový

ako zvyšovať sebavedomie ako zvyšovať sebavedomie #4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový ako zvys  ovat   sebavedomie e1472487308506Je dosť možné, že si sa doteraz o obliekanie a módu nezaujímal viac, ako by podľa tvojho chlapského úsudku bolo potrebné.

Tiež som niekedy riešil módu iba takto – mám čisté tričko a čisté nohavice = vyzerám super.

Boh mi je svedkom, že kedysi som sa veľmi zle obliekal. Obliekal som sa otrasne, nosil som vyťahané tričká a teplákové saká s mikinou.

Nevedel som sa zladiť. Nosil som kockované košele s kockovanými nohavicami. Veľakrát som potreboval pomoc zo ženskej strany.

 

Sprav nezabudnuteľný prvý dojem

Začať sa dobre obliekať je jedna z mála vecí, ktorá ti môže zvýšiť sebavedomie a hodnotu okamžite, už na pohľad.

Prečo si to myslím?

Hovoríme tu o zaujímavom jave – prvý dojem. Priznávam, že je to stále trochu záhada (aj pre amerických vedcov), prečo je prvý dojem taký silný zážitok, prečo si ho ľudia pamätajú zvyčajne najlepšie a prečo ho už nikdy nemôžeš napraviť (neexistuje druhý prvý dojem, ani tretí…).

Celá téma oblečenia a módy, ktorej sa dnes budeme venovať, je zameraná práve na tento výsledok: nezabudnuteľný prvý dojem. 

Minule sme hovorili o tom, ako by si mohol zapracovať na svojej postave a zdravom životnom štýle (ak si článok ešte nečítal, môžeš si ho pozrieť tu.)

Pozri si celé video a článok nižšie:

 

Pozri sa na týchto dvoch mužov

Schválne ti dám na porovnanie dva obrázky chlapov a ich štýl obliekania.

Všimol si si rozdiely? Koľko podľa teba každý z nich zarába? Koľko je žien v ich okolí a akú majú hodnotu?
casual ako zvyšovať sebavedomie #4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový casual

chlap-oblečenie-rande-sako-okuliare-600-x-400 ako zvyšovať sebavedomie #4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový chlap oblec  enie rande sako okuliare 600 x 400

 

 

 

 

 

 

 

 

Týmto som ti chcel ukázať, že zmenou imidžu a zmenou obliekania môžeš zlepšiť svoju hodnotu a aj to, ako ťa ľudia vnímajú.

Odhaľ tajomstvo SCHOPNÝCH chlapov aj ty

Chceš vedieť, ako priťahovať aj tie najlepšie a najkrajšie ženy ako magnet a to bez toho, aby si sa ich musel tak veľmi snažiť zaujať? Klikni sem a zisti, ako sa stať schopným chlapom…

 

Nájdi svoj vlastný štýl

Vďaka obliekaniu a imidžu môžeš objaviť svoj vlastný štýl, vybudovať skvelý prvý dojem. Tvoje oblečenie (tvoj štýl) sa musí zhodovať s tým, aký si.

Cez svoje oblečenie musíš prezentovať svoju hodnotu na pohľad, vedieť sa zladiť a obliekať si to, čo sa ti hodí.

Ak si metalista, obliekaj sa ako metalista. Ak chceš pôsobiť dojmom úspešného muža, prispôsob k tomu aj svoje oblečenie.

Nemáš sa zákonite meniť. Buď, aký si. Ale maj na pamäti, že šaty o tebe prezradia veľa.

V prvom rade ťa chcem upozorniť, že nie som žiadny stylista ani módny poradca. Radím ti na základe svojich názorov, skúsenosti a vedomostí, ktoré som zistil od módnych stylistov a od žien, s ktorými som sa stretával.

Vždy si nechaj poradiť od predavačky (alebo predavača, ktorý sa vyzná).

TIP: Vezmi na nákupy kamarátku, ktorá má vkus v obliekaní alebo skús využiť služby módneho poradcu ako je napríklad Marcela Špalková.

 

muž v obleku ako zvyšovať sebavedomie #4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový muz   v obleku

Čo ti odporúčam nosiť?

Čo ti odporúčam začať nosiť sú obleky, košele (slim fit) a kombinácia: košeľa – nohavice – sako – topánky.

Z vlastnej skúsenosti – keď som začal nosiť obleky, ľudia v okolí ma začali inak vnímať.

Vyzeral som v tom staršie, mužnejšie, dospelejšie…

Aj ženy ma začali inak vnímať a dokonca v obleku som si získal aj určitý rešpekt.

 

Dúfam, že toto ani nemusím zdôrazňovať:

Naozaj dôležitá je čistota oblečenia.

Nič zo super nóbl obleku ťa nezachráni, ak máš špinavé oblečenie. Čo som si na mnohých chlapoch všimol alebo čo mi ženy hovoria, ktoré randia s chlapmi je, že veľa chlapov má problém s čistotou oblečenia.

Práve preto dodržiavaj tri základné kroky:

  1. Dbaj na čistotu topánok.
  2. Použi hrebeň a učes si vlasy.
  3. Maj čisté a upravené nechty.

Stále je lepšie mať tričko s logom firmy ako pokrčenú a zašpinenú košeľu. Spodné prádlo by si mal mať iba raz na sebe predtým, ako ho dáš oprať. Vždy sa pred stretnutím osprchuj a nezabudni na svieži dych.

Nezáleží na tom, či máš elegantnú košeľu alebo tričko s logom, či mikinu metalistu. Radšej buď čistý, upravený a voňavý.

 

Aký parfum použiť?

parfum ako zvyšovať sebavedomie #4 Praktický spôsob, ako zvyšovať sebavedomie, hodnotu a byť pri tom štýlový perfume 420174 640Veľmi dôležitá súčasť pri zoznamovaní je to, ako voniaš.

Niektorí chlapi majú radi korenisté vône, iní sladkavé, ďalší športové či elegantné vône.

Odporúčam tvoj štýl vône (ktorá sa hodí k tebe) zistiť tak, že sa spýtaš kočiek v parfumérii.

Taktiež môžeš cez Google vyhľadávač nájsť TOP mužské parfumy.

Moje osobné potešenie, moja osobná voľba a voľba mojej ženy, je Hugo Boss No. 6 Bottled. Veľmi dobre hodnotia tento parfum aj iné ženy.

 

Pravidlo: Buď niečím jedinečný a zapamätateľný

Tvojej hodnote veľmi pomôže odlíšiť sa niečím od ostatných. Napríklad aj nosením nejakého doplnku, čo na tebe iní spozorujú.

Možno si si všimol, že rád nosím klobúk. Určite zvoľ niektoré z týchto doplnkov: klobúk, okuliare, traky, motýlik, šál, šatku, náramok či farebné ponožky.

Pri doplnkoch však platí zlaté pravidlo: menej je niekedy viac. 

K oblečeniu si radšej vždy vezmi iba jeden výrazný doplnok, ktorý nejakým spôsobom zvýrazní tvoju osobnosť a podčiarkne štýl.

Správnym oblečením vhodne dopĺňaš svoju osobnosť, buduješ svoje sebavedomie a hodnotu.

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 3127 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.