Nerob týchto 5 vecí na Facebooku

Nerob týchto 5 vecí na Facebooku - Časť 1. Nerob týchto 5 vecí na Facebooku facebook zena prsia sexiToto je taký malý návod na to, ako sa správať na Facebooku tak, že ľudia budú LIKE (radi) sledovať to, čo robíš.

Všetko, čo v tomto článku prinesiem, nie je nič viac ako pohľad z vtáčej perspektívy na niektorých ľudí, ktorí robia na Facebooku veci, ktoré by robiť nemali, keď si chcú užiť tú najlepšiu online sociálnu skúsenosť.

Inak povedané, je mi úplne jedno, či budú ľudia v tomto pokračovať aj ďalej, záleží mi len na tom, aby som otvorila oči niektorým ľuďom a snáď sa aj oni pozrú na moje myšlienky z trochu iného uhla.

Tento zoznam obsahuje veci, ktoré by si NEMAL na Facebooku robiť ako aj veci, ktoré by si robiť mal.

Článok som napísala, pretože som videla veľmi veľa chýb, ktoré ľudia robili.

Chýb, ktoré vrhajú veľmi zlé svetlo na ich sociálny status a dosť to obmedzuje ich možnosti, aby mohli Facebook využívať ako nástroj na randenie a balenie.

Tak teda začneme, môžem?

 

#1 Pravidlo Facebooku – Profilovky

Chlapi, prosím vás, vyhnite sa profilovkám hore bez. Je mi to úplne jasné, že si musel ťažko makať na tých 6 kockách na bruchu, aby si ich mohol teraz otŕčať. Ale fotiť sa v odraze zrkadla v kúpelni s tvojím (od ocka) najnovším iPhonom neohúri fakt nikoho. Chceš nejaký dôvod?

Úplne bude stačiť, keď ti poviem, že vystavovanie takýchto fotiek online prakticky kričí “VŠETCI SA POZERAJTE! Chcem vzbudzovať pozornosť!”

A práve toto nie je ten typ správania, ktorý by praktizoval niekto s vyšším sociálnym statusom a dávkou sebareflexie.

Vysielaš do okolia správu, že máš nízky sebaobraz, keď publikuješ fotky ako je tamtá, pretože prakticky provokuješ ostatných (či už mužov alebo ženy), aby komentovali tvoju fotku a tebe narástlo (už aj tak nekonečné) ego do výšin. 

Ľudia, ktorí nadobudli sebavedomie, nepotrebujú vyhľadávať potvrdenie od ostatných.

To isté platí pre ženy. Slečny, ukľudnite sa trochu. Keď ti chlapi komentujú fotky štýlom: “Omg, kočka ty si taká sexy!” alebo “teba by som jak pretiahol”… potom je na čase začať si obliekať viac kúskov oblečenia predtým, ako sa budeš v tej póze pretŕčať.

Ak nechceš, aby si ľudia o tebe mysleli, že si promiskuitná slečna (ej kej ej štetka), potom sa obleč.

Neber to, samozrejme, v zlom, že závidím ľuďom ich krásne postavy alebo niečo podobné. Som v skvelej forme a rada sa tiež ukazujem a predvádzam. Jediný rozdiel však je, že to robím len vo vhodnej situácii, napríklad na pláži či pri bazéne alebo na nejakej party. 

Ak ešte stále nie si presvedčený o tom, že publikovanie obnažených fotiek je zlá vec, dovoľ mi ešte nakoniec pridať jednu starú známu vec – je to klišé. Tak veľa chlapov a báb to dnes už robí, takže ak ich nasleduješ, tak sa len držíš trendu a robíš to čo oni.

Chceš byť ako ostatní, alebo chceš byť jedinečný a kreatívny? Ty si vyber.

 

#2 Pravidlo Facebooku – Štýl písania

PíSaaaŤ tÝmtOO Štýýlom Jea mocinQuo kuuLL A tY To LeN ŤažQQo PrEČíítaŠŠŠ! Potrebuješ k tomu ešte niečo dodať?

Prosím, snáď už nemusím k tomu nič dodať, len samotné písanie toho textu mi spôsobilo ohlúpnutie, tak ako keď to niekde na Facebooku uvidím.

Keď píšeš takým alebo podobným štýlom, ľudia ti prestanú prikladať nejakú váhu, ako keby píšeš správnou gramatikou, používaš interpunkčné znamienka a vyjadruješ sa slušne.

Keď chatuješ cez svoj mobil, je to v poriadku, môžeš sa vykašlať na znamienka či bodky a čiarky (sama dobre viem, aká je to otrava na mojom telefóne hľadať mäkčene, dĺžne a čiarky), ale prosím ťa vyjadruj sa kultivovane a inteligentne.

Komunikovaním verejne na Facebooku primitívnym štýlom dávaš najavo ostatným ľuďom, že tvoja úroveň inteligencie je veľmi nízka. Ľudia si budú o tebe myslieť, že si hlúpy a nevzdelaný, aj keď v skutočnosti môžeš byť múdrejší ako oni.

Ak potrebuješ nejaký dôkaz, tak sa pozri na to, ako a akým štýlom práve teraz píšem napríklad ja. Potom sa choď pozrieť na Facebook a nájdi tam niekoho, kto nepíše podľa teba vhodne. Kto z nás dvoch pôsobí na teba viac inteligentne?

Presne takto isto hodnotia ľudia aj teba. Zváž teda toto – ženy si myslia, že inteligentní muži sú oveľa viac atraktívni ako idioti.

Vedieť sa vhodne vyjadrovať a písať gramaticky správne nie je “trápne”, len nevyzeráš ako idiot.

 

#3 Pravidlo Facebooku – Tvoje statusy

Nikoho skutočne nezaujíma to, že si sa práve zobudil, čo práve raňajkuješ, kedy ideš do školy či práce, ako je to tam strašne nudné, že si sa zababral horčicou na tričku počas prestávky, ako si unavený po ceste domov, že si zakopol o posteľ, aký film sa práve chystáš pozerať a kedy ideš do postele.

Zdá sa ti to, čo som práve vymenovala, ako dosť nudný deň? Tak potom prečo máš tú potrebu písať o bežných a nudných veciach na tvojom profile, aby to všetci videli?

Keď budeš neustále pridávať nezaujímavé a bežné veci, ľudia ťa začnú čoskoro pokladať za nudného a nezaujímavého tiež!

Možno tie príklady boli trochu extrémne, ale dúfam, že si to pochopil. Vyhni sa nahadzovaniu bezvýznamných statusov, pretože to na teba vrhá dosť zlé svetlo. Ver mi, že ak ti poviem, že nenapísať vôbec nič a zostať záhadný je OVEĽA lepšie, ako pridávať veci typu “NUDÍM SA!” alebo “:(“.

Ak už silou mocou chceš niečo hodiť na nástenku, potom si vymysli niečo naozaj zaujímavé alebo pridaj nejaký skvelý citát (nie niečo známe z pesničiek alebo z oznamka). Čokoľvek, čo ľudia budú chcieť prečítať a vyprovokuje ich to ku konverzácii.

Keď ja napríklad pridávam nejaký status, dostanem veľmi veľa “lajkov” a spustí sa pod nimi debata. Prečo? Pretože pridávam len veci, ktoré skutočne ľudia “lajknú” alebo sú provokačné a tie nudné veci si nechávam len pre seba.

A keby si si náhodou myslel, že moje príspevky dostávajú toľko “lajkov” a komentárov preto, že mám milión priateľov, tak sa mýliš. Mám ich niečo vyše 200. Je to preto, že keď pridáš niečoho zaujímavé, ľudia sami od seba tvoj príspevok ohodnotia. Je to tak jednoduché.

 

#4 Pravidlo Facebooku – Sociálna sieť

Facebook je skvelá možnosť, ako dať dvoch ľudí dokopy. Ale nie je to internetová zoznamka! Nezabúdaj na to.

Ženy nie sú na Facebooku preto, aby si hľadali nejakého partnera na randenie. Preto by si k nim mal pristupovať opatrne, keď ich chceš prostredníctvom neho baliť.

Vieš, ono nemôžeš si len tak pozerať profilové fotky užívateliek Facebooku a hovoriť si “túto by som dal” a “túto by som nedal” či “možno, keby som bol opitý…” Takto to nefunguje.

Na Facebooku by si sa mal s ľuďmi baviť úplne normálne v rámci medziľudskej komunikácie (je to sociálna sieť) a nebrať to ako možnosť, kde budeš baliť baby ako na Pokeci.

Po nejakých úvodných konverzáciách so ženou sa môžete dohodnúť na rande či si môžeš od nej vypýtať číslo. Keď sa však prihlasuješ na Facebook štýlom “dnes tu zbalím nejakú cicu”, tak to si už od začiatku koleduješ o neúspech.

 

#5 Pravidlo Facebooku – “Priatelia”

Nesnaž sa pridávať si kdekoho možného do priateľov, s kým nebudeš nikdy komunikovať alebo ho dokonca nepoznáš, len preto, že Facebook ti ukazuje X spoločných priateľov.

Samozrejme, že väčšina z nich tvoje žiadosti potvrdí, pretože si chcú jednoducho navýšiť počet priateľov. Ale má to skutočne zmysel?

Je to iba číslo. Nakoniec sa budeš aj tak prehrabávať hlúposťami v ich príspevkoch, ktoré sú ti maximálne ukradnuté a kvôli nim nebudeš vidieť ľudí, ktorí ťa zaujímajú. Načo mať niekoho v priateľoch, koho si potrebuješ skrývať?

Taktiež prestaň rozprávať o tom, koľko máš priateľov na Facebooku. Keď vidím niektoré tie statusy vyhlasujúce, že dosiahli tú neskutočnú a obdivuhodnú hranicu 1000 priateľov, mám vždy na to len jedno slovo – úbohé.

Keď ti ľudia posielajú žiadosti zľava/sprava, tak ťa nenavádzam na to, aby si ich všetkých blokoval, pokojne si ich pridaj a zisti, čo sú zač. Ale nechoď profil po profile, ktorý sa ti páči a neposielaj žiadosti kadekomu, koho neplánuješ potom ani kontaktovať či baviť sa s ním.

Ber Facebook ako reálny život a bav sa len so skutočnými priateľmi a známymi, s babami, ktoré ťa zaujímajú a chceš s nimi randiť či s ľuďmi, ktorých je hodné sledovať kvôli ich statusom a tomu, čo ti vedia ponúknuť.

Tým, že bude tvoj počet priateľov rásť, nie si o nič lepší. Zostávaš presne taký istý, všetko, čo sa zmení, je len číslo na tvojej Facebookovej stránke.

 

Čo si z tohto odnesieš?

A to je koniec môjho “krátkeho” zoznamu vecí, ktorým by si sa mal na Facebooku vyhýbať, aby si si zachoval a zvyšoval sociálny status.

Nemusíš súhlasiť so všetkým, pretože každý máme vlastný názor. Maj však na pamäti, že logika vyššie uvedených bodov ti vraví, prečo je to či tamto dobré či zlé. Inak by som to sem nepísala.

Nasleduj tieto kroky a tvoj online status sa určite zvýši! Nezabudni sa pridať do našej skupiny na Facebooku, pretože tam pridávame aj mimo blogu užitočné tipy a oznamujeme nové články. Okrem iného sa tam aj skvele bavíme. 🙂

 

Autor: Článok napísala moja kamarátka a bývalá autorka Tiana

Chceš na sebe ďalej pracovať?

Ak áno, pridaj sa do FB skupiny Chceme byť lepšími chlapmi ku mne a ďalším 1819 chlapom, ktorí si denne navzájom pomáhajú, zdieľajú know-how a vytvárajú si podporné prostredie.

 • DakuHonoo

  *Ak si ešte stále neni presvedčený o tom*

  tak sa pozri na to, ako a akým štýlom práve teraz píšem

 • pravdovravnyjanko

  ani idiot nemá problém zbaliť babu a často je omnoho efektívnejší dokonca v tom úsilí 🙂

  • Tiana

   @pravdovravnyjanko: Ale ženy nie sú (vo väčšine prípadov) hlúpe a toho idiota rýchlo vymenia… častokrát za iného idiota 🙄